OE RACING dominoval po celý víkend!

V sobotu 15.4.2023 sa v Turčianskych Tepliciach konalo historicky prvýkrát slovenské pohárové podujatie v e-bike MTB XCO. Náš tím OKOEVERYWHERE RACING dokázal zvíťaziť v súťaži a jednoznačne dominoval. 

Radi by sme sa teraz venovali dvom jazdcom, ktorí si v disciplíne E-XCO odniesli zaslúžené prvé miesto. Simona Kuchyňková a Jakub Varhaňovský predviedli skvelý výkon a dostali sa na pódium víťazov. Je dôležité podotknúť, že Simona Kuchyňková sa po zranení a troch operáciách vrátila na scénu a získanie druhého víťazstva v sezóne jej určite dodalo novú motiváciu.

Text:Michael Kolář Foto:Natália Šoltésová

OKOEVERYWHERE RACING by však nemohol byť úspešný bez kvalitného vybavenia. Radi by sme sa preto poďakovali nášmu partnerovi Specialized, za ich podporu a kvalitné elektrobicykle, ktoré jazdcom pomohli  dosiahnuť výnimočné výsledky. 

 

ON POINT w/ Michael Kolář.

Po tom ako sa na Slovensku uskutočnili historicky prvé preteky v kategórii e-bike XCO, ja ako enduro jazdec a tréner som neváhal ani sekundu a vyslal som na pretek dvoch jazdcov z nášho tímu OKOEVERYWHERE RACING. Prekvapuje nás a teší, že sme dosiahli takýto úspech. Vedeli sme, že môžeme zajazdiť celkom dobrý výsledok a možno to aj uhrať na prvé miesto. Jakub a Simča vedia dobre jazdiť a to je obrovská výhoda, lebo na e-biku sa jazdí podstatne rýchlejšie. V blatových podmienkach sa musí jazdec spoľahnúť viac na techniku ako na svoj vlastný výkon, aj keď výkon stále zohráva dôležitú úlohu. Motor dokáže ťahať iba do 25 km/h a následne sa spolieha len na svoje schopnosti či výkon. V konečnom dôsledku platí, že ten, kto dokáže vytvárať viac wattov na kilogram váhy, zvíťazí – ak sa ide iba hore kopcom. Povedal by som, že ma to aj blízko moto športu, menej vytrénovaný jazdec môže mať aj výhodu, pretože motor dokáže ťahať rovnakú silu pre jazdca s váhou 60 kg a rovnako aj pre jazdca s váhou 90 kg. V takomto prípade by mohol ľahší jazdec mať výhodu, ak má rovnaké jazdecké schopnosti ako ťažší jazdec, aj keď by mal 80kg a lepšie w/kg stačí, že 60kg jazdec/jazdkyňa vie tlačiť 300w a môžeš mať veľký problém 😃

Ak nemáte správne nastavený bicykel, vaša váha a výkon môžu byť k ničomu. Napríklad, ak sa dostanete do blata a nemáte vhodné plášte, potom si vaša váha a výkon nezajazdia tak, ako by ste chceli. Ja som napríklad deň pred pretekmi vytiahol Simču ešte na tréning, kde sme sa dve hodiny venovali tréningu + nastaveniam v blate, aby zvládla technické výjazdy a aby si zvykla na ťažší e-bike v teréne. Manévrovanie 23-kilovým bicyklom vôbec nie je sranda, dokonca aj pre mňa a mám o 25 kg viac ako Simča. Chcel som zistiť, ako je na tom a či je pripravená na svetové preteky, ktoré sa uskutočnia o dva mesiace. Bohužiaľ, bola zranená a preto sa chceme najprv 100% uistiť, že má dostatočne spevnené koleno. Som rád, že sa to pohybuje správnym smerom a tešíme sa na ďalšie preteky!

Michael Kolář sa vyjadril, že preteky by boli ešte zaujímavejšie, ak by nebolo daždivého počasia. Pretekárky CIRIAKOVÁ Terézia a KURNICKÁ Tereza určite boli pripravené ukázať svoj potenciál, ktorý už predviedli v minulom roku na klasických XCO závodoch.

Ďakujeme našim tímovým partnerom za podporu:
@okoeverywhere @specializedcz @specializedslovensko @100percentbike @slovkolex_cube @shimanoslovakia @wahoofitnessofficial @trainingpeaks @velosprintsk @susp_clinic_mtb @stale_fit_sk

SloEnduro o Simone

Pozri aj, čo povedala Simona v interview pre SloEnduro + video na youtube.