Aprílový žart vyvrátený: Cyklotrasy otvorené pre všetkých!

Ale čo so spravodlivosťou medzi analógovými bicyklami a e-bikmi?

Jazdci a jazdkyne! Počúvajte pozorne, toto je naše vyjadrenie. Áno, vieme, že aprílové žarty sú minulosťou, no napriek tomu sme sa rozhodli trošku poštekliť komunitu, pridať k tomu niečo malé – extra pikantné a rozvíriť veľkú diskusiu.

foto: CEO & Creative Head at OKOEVERYWHERE, Natália Šoltésová

Na prvého apríla sme niektorých vystrašili s oznámením o údajnom zákaze e-bikov na našich cyklotrasách. Ale nebojte sa, neboli to žiadne tajné plány, všetko bolo len čistá zábava a pár úsmevných momentov.

Teraz však prichádzame s jasnou správou: naše cyklotrasy sú a vždy budú otvorené pre všetky typy bicyklov!

Bez ohľadu na to, či jazdíte na analógovom bicykli, e-biku alebo na bicykli so vzlietajúcimi raketami, všetci ste vítaní.

Ale pozor, milí priatelia, než sa pustíte do dobrodružstva na e-biku, zastavte sa na chvíľu a zvážte nasledujúce: Je fér, aby ste za užívanie trailov platili rovnakú sumu ako tí, ktorí jazdia na bežných bicykloch?

Stojí to za zamyslenie, pretože aj keď sme vášniví nadšenci e-bikov (a dokonca na nich aj pretekáme), nezaujíma nás tak veľmi opravovanie trás. Nakoniec ide o manuálnu prácu, a hoci si človek v lese môže vychutnať pokoj so svojimi myšlienkami, večer sa vraciame do bežných životov.

Aj my sa popri všetkým povinnostiach venujeme našim blízkym a rodine, a nie je jednoduché im stále vysvetľovať, že tento deň nemôžeme stráviť spolu, pretože radšej ideme venovať svoj voľný čas oprave štyroch klopeniek, ktoré pravdepodobne poškodili e-biky.

 

Takže pamätajte, každá jazda prinesie zábavu, ale aj zodpovednosť. A dôležité je nájsť rovnováhu medzi dobrodružstvom a zachovaním našich cyklotrás pre budúce generácie.

Ak sa už rozhodnete ísť na e-biku, nezabudnite, že raz príde ten deň, keď niekto kvôli tebe ísť nemôže, preto vás prosíme o empatiu voči trailbuilderom a ak je to možné, pošlite to jedno euro navyše, ďakujeme.

Načo míňame peniaze?

  • Nákup materiálu a náradia
  • Na nájomné za používanie územia
  • Požičanie strojov ako napr. bager, vibračná doska…
  • Pohonné hmoty
  • Oprava strojov ako napr. 4kolka, motorová píla atď…
  • Projektové dokumentácie, administratíva
  • Značenie a infotabule
  • Tresky, rožky a kong energeťaky z lídla