Chorvátsko môže byť dobrou voľbou.

Na konci Janurára 2023 sme sa vybrali na prvé tohtoročné @okoeverywhere_racing sústredenie

Nie však so všetkými členmi, keďže sa nedalo všetkým skĺbiť tento termín. Avšak máme pre vás hneď niekoľko noviniek, ktoré budeme už čoskoro púšťať postupne von a veľmi sa na toto celé naše OE dobrodružstvo tešíme! Tešíme sa, že stojíte stále pri nás a spoločne rastieme 

 Výber tejto lokality vyberal líder a zároveň manažér tímu @misokolar : ,,Myslím si, že v endure treba vyhľadávať nové lokality, aby jazdci mali možnosť často jazdiť ťažké trasy ”na oči” a potom trénovať na tratiach, ktoré až tak nepoznajú. Preto som bol zvedavý, ktorá lokalita ponúka niečo podobné ako Finale Ligure a po rozhovore s @ivojaric_mtbguide (ďakujeme mu za všetko, guiding a kvalitný čas v Chorvátsku) som sa rozhodol, že Chorvátsko môže byť dobrou voľbou. Možno trasy nie sú také náročné v porovnaní s Finale, ale mnohí z nás počas zimy nemajú až tak priestor na dlhé výjazdy, takže volíme aj alternatívne tréningy v podobe posilky, trenažérov, skialp a podobne. Príjemne sme sa teda rozjazdili pred sezónou, bez žiadnych zranení.”

 

Prvé sustredenie 2023

Croatia, Split

Počas jazdenia v Chorvátsku sme si vyskúšali asi každý druh povrchu. Prevažne sme mali kamenistý tvrdý povrch, ktorý sa jazdil paradoxne lepšie “za mokra” ako za úplného sucha. Čo sa týka tratí sú takisto rôznorodé. Prírodné enduro traily miestami disponujú ručným zásahom a dokonca v blízkosti Splitu je aj ťažká zjazdová trať, na ktorej sme najviac “zakotvili” a zlepšovali na nej naši niektorí jazdci svoje slabšie stránky. Kombinovali sme to každý deň všetko s kvalitnými a výživnými výšľapmi v priemere 1500 výškových. Zhruba v 3/4 kempu sme si dali v tejto sezóne prvú tohtoročnú 2000-ovku výšľapu, lebo v enduro disciplíne je to jednoducho must.