Bolo skvelé vidieť ako sa ľudia stretli pre spoločný cieľ.

Nadšenci pre cyklistiku sa spojili na víkendovú akciu na výstavbe trás v bike parku – ŽILINA OKO TRAILS!

Cyklistický park ŽILINA OKO TRAILS je populárnym miestom pre milovníkov horskej cyklistiky na Slovensku, kde je možné nájsť trate vhodné pre rôzne úrovne zdatnosti. Park momentálne prechádza renováciou a údržbou, a tak sa skupina nadšených dobrovoľníkov stretla na víkendovej akcii, aby pomohla udržiavať a zlepšiť trate.

Počas víkendu sa približne 20 dobrovoľníkov usilovalo o úpravu 7 z 9 trás v parku. Práce zahŕňali odstraňovanie sutiny, opravu odvodňovacích systémov a opravu poškodených úsekov trás. Dobrovoľníci boli z rôznych oblastí a mali rôzne skúsenosti – od skúsených horských cyklistov až po miestnych obyvateľov, ktorí chceli pomôcť svojej komunite. 

Ďakujeme dobrovoľníkom!

Jeden zo skalných staviteľov, Mario Galbavý (autogam), povedal: “Bolo skvelé vidieť, ako sa ľudia stretli pre spoločný cieľ. Všetci milujeme jazdenie v tomto parku a je dôležité urobiť svoje na udržanie ho v dobrom stave.” 

Ďalší dobrovoľník, Riško Tandara, dodal: „Naučil som sa veľa o technikách výstavby trás a dôležitosti správnej údržby. Práca bola náročná, ale zároveň veľmi uspokojujúca. Teším sa na jazdenie v parku!“

Paragan dostal nový dych

Celý trail sme renovovali + sweet chilli.

Večer sa skupina zišla na vrchole hory pri ohnisku a grilovala.

Táto akcia bola oslavou tvrdej práce a priateľstva, ktoré sa vyvinuli počas víkendu. Bol to skvelý spôsob, ako ukončiť prvú predsezónnu úspešnú výstavbu trás.

V nedeľu popoludní dobrovoľníci odpočinuli od práce a išli spoločne na jazdu, aby otestovali niektoré z trás, ktoré práve opravili. Jazda bola skvelým spôsobom, ako sa spriateliť s ostatnými dobrovoľníkmi a oceniť krásu parku.

Na záver:
Víkendová akcia výstavby trás v cykloparku bola skvelým príkladom toho, ako sa dobrovoľníci môžu spojiť a pozitívne ovplyvniť svoju komunitu. Tvrdá práca a oddanosť dobrovoľníkov pomohli udržiavať a zlepšovať trasy, aby boli bezpečné a zábavné pre všetkých jazdcov. Táto udalosť tiež poukázala na dôležitosť správnej údržby trás a na rolu, ktorú môžu dobrovoľníci zohrať pri zachovaní prírodných oblastí.