MTB TRÉNING NA MIERU VĎAKA TRAININGPEAKS

Čo som sa naučil je, že existujú tri typy jazdcov:

  • Niekto, kto miluje dodržiavanie tréningového programu. Títo jazdci sú ako Hermiona Grangerová, ale v MTB svete. Majú plán na všetko a radi ho dodržiavajú. Sú to tí, ktorí si pred jazdou nového bicykla prečítajú návod a zapamätajú si všetky technické pojmy. Pravdepodobne majú aj tabuľku na sledovanie svojich osobných rekordov.
  • Niekto, kto nenávidí alebo si myslí, že nemá zmysel dodržiavať tréningový program. Títo jazdci sú ako Ron Swanson. Uprednostňujú ísť s prúdom a sú neradi, ak im niekto hovorí, čo majú robiť. Pravdepodobne nikdy nečítajú návod a len to zahrajú. Sú to tiež tí, ktorí pravdepodobne majú doma chladničku plnú piva a čakajú, kým si ho dajú za odmenu na konci svojej jazdy.
  • Niekto, kto je niekde v strede. Títo jazdci sú ako Harry Potter. Majú plán, ale neboja sa aj improvizovať, keď je to potrebné. Pravdepodobne prechádzajú návodom len povrchne a veci si vybavujú ”za jazdy”. Sú to tiež tí, ktorí pravdepodobne majú doma pivo alebo dve, ale aj proteínový shake na regeneráciu.

Samozrejme, existuje viac variácií, ale to nie je teraz dôležité. Čo sa snažím povedať je, že každý kto chce dosiahnuť určitý cieľ v športe alebo aj v živote, skôr či neskôr zistí, že bude potrebovať vytvoriť štruktúru a konzistenciu, aby bolo možné robiť svoj koníček čo najlepšie a udržať si zdravie, čo najdlhšie. Pohyb je predsa zdravý.

MTB je zábava. Vie byť aj zákerná.

Povedzme si na rovinu, že horské bicyklovanie môže byť naozaj bolestivé. Doslova. Ale je to tiež jeden z najvzrušujúcejších a najodmenenejších športov. Bez ohľadu na to, či si hardcore enduro pretekár alebo obyčajný víkend warrior, je dôležité mať tréningový plán, ktorý vyhovuje tvojím potrebám.

V OE ACADEMY sme videli všetky druhy cyklistov. Niektorí radi dodržiavajú prísny tréningový režim, zatiaľ čo iní radšej idú na inštinkt a dúfajú v to najlepšie. Ale bez ohľadu na to, aký typ cyklistu si, na jednej veci sa všetci zhodneme: pivo a sauny sú najlepšie nástroje na regeneráciu.

Regenerácia je kľúč k úspechu.

Vtipy bokom, regenerácia je kľúčovým aspektom tréningu pre akýkoľvek šport. A keď ide o mtb, regenerácia je obzvlášť dôležitá. G-outy, benche sú vyčerpávajúce a ak nie si opatrný/á, môžeš to prehnať a zraniť sa.

Záchranca TrainingPeaks!

Tu prichádzajú na rad tréningové platformy ako TrainingPeaks. Pomôžu sledovať tvoj tréning, monitorovať pokrok a zabezpečiť, aby si dostal/a potrebnú regeneráciu, aby si zostal/a svieži a predišli zraneniam. Okrem toho ti môžu dať výhovorku kúpiť si nové a štýlové hodinky. Kto nemiluje gadžety? Stačí sa pozrieť na tieto hodinky Wahoo RIVAL, sú nevyhnutnosťou.

Ale vážne, bez ohľadu na to, či si začiatočník alebo profesionálny cyklista, mať tréningový plán robí rozdiel. Pomôže ti zostať sústredený, motivovaný a na správnej ceste k dosiahnutiu tvojich cieľov.


MTB

Horské bicyklovanie je v konečnom dôsledku o zábave. Ale ak chcete zotrvať v tejto zábave aj v budúcnosti, je dôležité sa starať o svoje telo a zabezpečiť, aby ste trénovali inteligentne. Takže keď budete naberať tempo na trati – pamätajte, aby ste si dali prestávku, keď to budete potrebovať, tlačili sa vtedy, keď to bude možné a sem-tam vychladené čapované na konci jazdy. Na zdravie!

Pomôžeme aj tebe zrealizovať sny, stačí zbehnúť do nášho e-shopu a objednať si tréning na mieru. nezáleží na tom, či si úplný začiatočník alebo svetový jazdec. Vieme vytvoriť plán pre akéhokoľvek jazdca.

Online tréning na mieru.

Online tréning na mieru za 100 eur.

V cene je zahrnuté jednoduchý jedálniček a 4 až 7 tréningov do týždňa posilňovna/bike.

pre viac info napíš na: michael@okoeverywhere.com

okoeverywhere_academy

Pridaj komentár